CS Mioveni s-a împiedicat de Unirea Tărlungeni, pe teren propriu

cs-mioveni-unirea-tarlungeniCS Mioveni a disputat astăzi, cel de-al șaptelea meci de la începutul campionatului, pe teren propriu, împotriva celor de la Unirea Tărlungeni. Galben-verzii au făcut un meci foarte slab, astfel că, au pierdut cu scorul de 1 – 0.

Unicul gol al partidei a fost marcat de Elek, după doar 12 minute de joc, iar galben-verzii nu au reușit să mai lege pasele pe toată perioada primei reprize.

Momentul care ar fi putut să schimbe soarta partidei a fost un 11 metri ratat de către Mihai Vintilă, în minutul 58.

CS Mioveni a ratat, astfel șansa de a urca pe locul 2, în acest moment, galben verzii coborând pe locul 4, cu doar 11 puncte acumulate.