![](http://gazetademioveni.ro/wp-content/uploads/2021/11/volei-cs-dacia-mioveni-2012-1024x601.jpg)
CS Dacia Mioveni 2012 s-a impus în meciul din etapa a V-a a primului eșalon voleibalistic al țării jucat pe teren propriu, la Sala Sporturilor din Mioveni. Dacia a reușit victoria cu 3 – 1 (25 – 14; 25 – 16; 20 – 25; 25 – 18) împotriva unei alte nou promovate, anume ACS Volei Cristina Pîrv Turda și urcă pe locul 7 în clasament, cu 3 victorii și 2 înfrângeri.
Următoarea partidă a echipei din Mioveni va fi pe data de 26 octombrie, pe terenul celor de la CS “U” NTT Data Cluj.