LIVE TEXT: CS Mioveni – Unirea Tărlungeni

cs-mioveni-unirea-tarlungeniCS Mioveni   0

Unirea Tărlungeni   1

CS Mioveni întâlnește în etapa a VII-a, formația Unirea Tărlungeni. Meciul se joacă pe Stadionul „Nicolae Dobrin” din Pitești și este difuzat în direct de către postul Absolut TV.

Formația aleasă de Claudiu Niculescu: Popescu – Șchiopu, Bogdan Stoica, Rada, Edi Stoica – Răuță, Gălan, Biceanu, Alin Popa – Ayza, Nilă.

Min 90 + 4 – Se fluieră finalul partidei. CS Mioveni pierde în fața celor de la Unirea Tărlungeni, cu scorul de 1 – 0.

Min 90 – Cartonaș galben pentru Brujan pentru tragere de timp.

Min 86 – Ocazie pentru Unirea Tărlungeni. Liviu Nicolae șutează din apropierea porții, însă mingea trece pe deasupra barei transversale.

Min 78 – Iese de pe teren, marcatorul golului, Elek și intră Brujan.

Min 75 – Schimbare la CS Mioveni. Iese Alin Popa și intră Mazilu.

Min 71 – Unirea Tărlungeni primește cartonaș galben. Iaru, pentru tragere de timp.

Min 69 – După o lovitură liberă a lui Edi Stoica, mingea lovește bara porții tărlungenilor.

Min 63 – Schimbare la Unirea Tărlungeni. Iese Marin Sorin și intră Antoche.

Min 58 – 11 metri pentru CS Mioveni. Mihai Vintilă ratează! Mioveniul rămâne condus cu 1 – 0.

Min 55 – Gălan preia mingea și șutează, însă pe lângă poarta apărată de Niczuly.

Min 46 – Se fluieră începutul celei de-a doua reprize. Schimbări la pauză: La CS Mioveni: Iese Biceanu și intră Mârzeanu, iese Nilă și intră Vintilă. La Unirea Tărlungeni: Iese Pricop și intră Marcaș.

Min 45 – Se fluieră finalul primei reprize. CS Mioveni intră la vestiare condusă cu 1 – 0.

Min 44 – De la margine se arată doar un minut de prelungire.

Min 41 – Cartonaș galben pentru Marin Sorin, Unirea Tărlungeni.

Min 36 – Cartonaș galben pentru simularea unui fault în careul advers, Roberto Ayza.

Min 16 – Un al doilea cartonaș galben pentru Unirea Tărlungeni, de data asta Dalbea.

Min 15 – Jucătorul de la Unirea Tărlungeni, Pricop primește cartonaș galben.

Min 12 – Primul cartonaș galben al partidei, Rada.

Min 8 – Unirea Tărlungeni deschide scorul, după ce Elek introduce mingea în poartă.