Victorie la scor în debutul lui Mihalcea pe banca tehnică a Mioveniului. Năstăsie devine golgheterul ligii

cs-mioveni-stiinta-miroslava-9-sept-2017 (7)Odată cu aducerea lui Adrian Mihalcea ca antrenor principal, CS Mioveni a făcut un meci foarte bun, sâmbătă, în compania celor de la Știința Miroslava. Galben-verzii s-au impus cu scorul de 5 – 1 (3 – 0 la pauză) și au urcat în jumătatea superioară a clasamentul Ligii a II-a.

Din nou, omul meciului pentru CS Mioveni a fost Cosmin Năstăsie, care a reușit dubla, fiind primul care a deschis scorul, în minutul 13. Scorul a fost majorat la 2 – 0, de Roberto Ayza, la doar 10 minute distanță de prima reușită. Năstăsie marchează al doilea său gol în minutul 31 și stabilește scorul primei părți a meciului la 3 – 0.

Eduard Florescu a majorat scorul la 4 – 0, în minutul 49, iar oaspeții au reușit golul de onoare, în minutul 73, prin Marin.

Scorul a fost stabilit la 5 – 1 de către Daniel Ene, în minutul 90 + 2, iar CS Mioveni acumulează acum 11 puncte și urcă pe poziția a opta în clasament.

În urma celor două goluri marcate în acest meci, Cosmin Năstăsie devine golgheterul ligii cu 8 reușite în șapte etape, la un gol diferență de el fiind Iacob (ASA Târgu Mureș), Mediop (Ripensia Timișoara) și Roșu (Dacia Unirea Brăila), toți trei cu câte șapte goluri.