CS Mioveni, eliminată din Cupa României de FC Botoșani

cs-mioveni-chindia-targoviste-4-09-2015 (9)CS Mioveni a disputat miercuri, 23 septembrie, meciul din șaisprezecimile Cupei României, pe teren propriu, împotriva celor de la FC Botoșani. Galben-verzii au fost eliminați din competiția în care, anul trecut au făcut spectacol, fiind înfrânți de prima divizionară, FC Botoșani, cu scorul de 2 – 1.

CS Mioveni a jucat cu un dezavantaj, cauzat de lipsa fundașilor centrali, ceea ce a făcut să primească două goluri stupide, după cum consideră și tehnicianul galben-verzilor, Claudiu Niculescu.

Primul gol al partidei a fost marcat în minutul 38, de Dan Roman dintr-o greșeală de defensivă a Mioveniului, botoșănenii intrând la pauză, la vestiare cu avantaj pe tabela de marcaj.

Galben-verzii au făcut un joc mai bun în cea de-a doua repriză, având mai multe ocazii de gol, iar în minutul 70, Alin Popa a reușit egalarea, printr-un șut senzațional de la 40 de metri. Din acest moment, jocul celor de la CS Mioveni a prins un ritm și mai bun.

Zece minute mai târziu, Cabrera a profitat de o altă greșeală de apărare și a marcat golul victoriei pentru FC Botoșani.