Victorie pe teren propriu, pentru Mioveni, în fața echipei suporterilor timișoreni

cs-mioveni-asu-poli-timisoara-5CS Mioveni a înregistrat cea de-a treia victorie din acest sezon, învingând formația ASU Poli Timișoara, cu scorul de 3 – 0. Deși susținută din tribune de circa 100 de suporteri, ASU nu a avut nici măcar o singură ocazie de a marca.

Partida de sâmbătă a fost una dintre cele mai reușite de când Alexandru Pelici a preluat funcția de antrenor principal al galben-verzilor. CS Mioveni a atacat poarta timișoreană pe tot parcursul meciului, notând ocazie după ocazie. Prima reușită a meciului a venit în minutul 35, când golgheterul galben-verzilor, Cosmin Năstăsie a înscris cel de-al patrulea gol al său, de la mică distanță. Pasa de gol a aparținut tânărului Rădescu.

La scurt timp după pauză, în minutul 48, Roberto Ayza mărește avantajul pe tabelă după ce reușește să dribleze doi fundași adverși.

După reușitele celor doi veterani, Năstăsie și Ayza, golul din minutul 64 şi ultimul gol al partidei a fost reușit de tânărul Ionuț Rădescu.

Iată echipele:

CS Mioveni: Croitoru – Tirică, Gugu, Ionuț Stoica, Edi Stoica, Boboc (71 – Florescu), Biceanu, Rădescu, Năstăsie (71 – Gălan), Ayza, Staicu (63 – Alin Popa).

Antrenor: Alexandru Pelici

ASU Poli Timișoara: Constantinescu – Motreanu, Telescu, C. Gălan, Todorov, Bilia, Birău (45 – Bădăuță), Giuricici (45 – M. Stancu), Dănăricu (73 – Mărgărit), Ghinescu, Blănaru

Antrenor: Sorin Brândescu