După pauza de iarnă și amânarea, din cauza vremii a etapei a XVI-a din Liga a III-a, respectiv a IV-a, competițiile se reiau la finele acestei săptămâni, astfel că CS Mioveni 2 și CS Mioveni 3 vor începe jocurile oficiale.
Pentru CS Mioveni 2, prima partidă oficială din acest an va fi în deplasare la AFC Astra 2, vineri 16 martie. Elevii lui Iordan Eftimie au o probă grea, având în vedere că adversarii se află în fruntea clasamentului, locul 4, cu 20 de puncte.
În etapa a XVI-a a Ligii a IV-a, CS Mioveni 3 va avea joc pe teren propriu, duminică, 18 martie, începând cu ora 11:00. Elevii lui Gică Tărâță se vor duela cu cei de la AS Viitorul Buzoești, echipă care ocupă locul 4, cu 28 de puncte, în clasamentul Ligii a IV-a, la o victorie distanță de galben-verzi, care sunt pe 7, cu 25 de puncte.