Clubul Sportiv Dacia Mioveni 2012 va participa, în perioada 28 – 30 aprilie la Campionatul Mondial de Karate Shotokan WSF VARNA 2017, ce are loc în orașul Varna, Bulgaria. Clubul nostru va fi prezent cu cinci karatiști, într-o competiție la care se vor afla peste 1500 de sportivi, din 30 de țări.
Sensei Sebastian Ene va merge în Bulgaria cu Ștefan Stanciu, David Dumitra, Cătălin Georgescu, Antonio Elisei și Laurențiu Catrinescu, aceștia urmând a concura la proba de kumite (luptă), la categoriile de vârstă 10 – 11 ani, 12 – 13 ani și 14 – 15 ani.