CS Mioveni s-a impus acasă, cu Daco Getica București

cs-mioveni-daco-getica-bucuresti-26-10-2018CS Mioveni a câștigat vineri seară, partida disputată pe teren propriu, în compania celor de la Daco-Getica București (fosta primă-divizionară Juventus București) Galben-verzii s-au impus cu scorul de 2 – 1, toate golurile fiind marcate în prima parte a meciului.

Prima reușită a venit devreme în meci, în minutul 15, Alexandru Popescu marcând pentru 1 – 0. După 10 minute de joc, centralul partidei arată lovitură de la 11 metri pentru oaspeți, după ce Rareș Lazăr comite henț în careu. În minutul 26, Bustea transformă lovitura și restabilește egalitatea.

În minutul 37, Eduard Stoica stabilește scorul final al partidei, marcând pentru 2 – 1, repriza a doua rămânând fără niciun gol marcat.

Cu această victorie, CS Mioveni acumulează 26 de puncte, cu 22 de goluri marcate și 11 primite. Pentru următoarea partidă, galben-verzii vor avea un test greu de trecut, miercuri, 31 octombrie, de la ora 16:30, urmând să joace, pe teren propriu, cu echipa de Liga I, Sepsi OSK Sfântu Gheorghe, meci contând pentru sferturile de finală ale Cupei României.

Iată echipele folosite de cei doi antrenori:

CS Mioveni: Valentin Sima – Kilyen, Celea, Burnea (Rob. Gherghe 57′), Ed. Stoica (cpt.)(Ct. Alexe 68′) – R. Lazăr, Mîrzeanu – Rădescu, C. Năstăsie, Coşereanu (Al. Neagu 74′) – Al. Popescu
Rezerve neutilizate: D. Croitoru – Mierlea, R. Drugă, G. Ivan
Antrenor: Iordan Eftimie

Daco-Getica București: Dr. Balauru – Cotigă, Motroc, Vl. Georgescu (Val. Dima 46′), Muşat – Acolatse, D. Cîrjan – Bustea, Călinţaru (cpt.), Carabela (Teuţ 46′) – Eug. Nica (Mârzea 68′)
Rezerve neutilizate: Gavrilaş – M. Grigore, Al. Iordănescu, Petriş
Antrenor: Marius Baciu