CS Mioveni: Remiza de acasă cu Pâncota îi scoate pe galben-verzi în afara play-off-ului

cs-mioveni-soimii-pancota-5-martie-2016 (10)În partida disputată sâmbătă, pe teren propriu, cu Şoimii Pâncota, CS Mioveni a remizat, scor 1 – 1, ambele goluri fiind marcate din lovitura de la 11 metri. Galben-verzii au condus în prima repriză, după ce, Roberto Ayza a transformat, în minutul 22, o lovitura de penalti, după un henţ în careu comis de un fundaş al şoimilor.

Până la pauză, Mioveniul şi-a mai creat două mari ocazii de a marca prin Ayza şi Nilă, însă scorul a rămas doar 1 – 0.

Dacă jocul galben-verzilor a fost unul destul de bun în prima repriză, în cea de-a doua repriza, CS Mioveni a avut un meci destul de anost, care a mai oferit faze interesante doar la ocaziile lui Nilă de a majora avantajul pe tabela.

Şi şoimii lui Ionuţ Popa au avut o ocazie mare, însă un şut din afara careului a lovit bara porţii lui Croitoru.

Egalarea a venit, în minutul 85, când fostul jucător al galben-verzilor, Dragalina a marcat de la 11 metri, echilibrând scorul pe tabela.

După această remiză, CS Mioveni a trecut pe poziţia a şaptea, prima poziţie de play-out, pierzând locul în favoarea celor de la FC Braşov, care au învins Unirea Tărlungeni cu 2 – 0.

Aşadar, obiectivul celor de la CS Mioveni, de a se califica în play-off, devine din ce în ce mai dificil, cu fiecare etapă.

Următorul test al galben-verzilor va fi miercuri, 9 martie, când vor juca, pe teren propriu, împotriva celor de la Olimpia Satu Mare. meciul se va juca în nocturnă, începând cu ora 21:00.

Iată componenţa celor două formaţii:

CS Mioveni: Croitoru – Torişte, Calvin, Bogdan Stoica (cpt.), Edi Stoica, Mârzeanu, Biceanu, Iancu, Florescu, Ayza, Nilă.

Antrenor: Marius Stoica.

Şoimii Pâncota: Cioară – Siminic, Crişan, Dubeştean, Dan, Pavel, Issa (cpt.), Leucuţa, Pirtea, Dragalina, Marin Ion.

Antrenor: Ionuţ Popa.