CS Mioveni a pierdut partida de acasă, scor 0 – 2, împotriva celor de la UTA Arad, desfășurată vineri, 10 martie, după ce a jucat o oră, în 10 oameni și a avut și un gol anulat eronat pe motiv de offside.
UTA a marcat foarte devreme prin Gligor, în minutul 4, după ce a câștigat un duel aerian în careul gazdelor și a marcat în poarta lui Croitoru, după o lovitură liberă executată de Copil.
„Reușita” cartonașului roșu i-a aparținut lui Costinel Gugu, când, după un gest nesportiv din minutul 30, asupra lui Adrian Petre, centralul îl elimină pe fundașul galben-verde de pe teren.
Deși în 10 oameni, în minutul 57, Mioveniul egalează prin Roberto Ayza, după o pasă excelentă a lui Boboc. Golul este anulat pe motiv de offside, fiind o eroare, deoarece brazilianul se afla în poziție regulamentară.
La trei minute de la această fază, în minutul 60, UTA înscrie golul prin care își asigură victoria, prin Adrian Petre.
În urma eșecului de pe teren propriu, CS Mioveni rămâne pe poziția a șasea cu 38 de puncte și va juca următorul meci, în deplasare la ASU Poli Timișoara, echipă aflată în a doua parte a clasamentului, locul 13.