Mioveniul, remiză cu liderul, în debutul lui Laurențiu Roșu pe banca galben-verzilor

cs-mioveni-afc-hermannstadt-20-11-2017 (4)Cu multe probleme de lot, dar și cu moralul scăzut după o serie de rezultate deloc plăcute, Mioveniul a avut parte de o partidă dificilă, pe teren propriu, în compania liderului Ligii a II-a, AFC Hermannstadt. Cu Laurențiu Roșu aflat pe banca tehnică a Mioveniului, galben-verzii au făcut un meci neașteptat de bun și au obținut o remiză, scor 1 – 1, după ce prima repriză nu a notat nicio reușită.

Primul gol a aparținut oaspeților, marcat de Neagu, în minutul 69, însă sibienii au avut avantaj doar șase minute. Mârzeanu a restabilit egalitatea în minutul 75, închizând astfel scorul partidei.

Golul lui Mârzeanu (min 75). Sursa: Digisport1

Golul lui Neagu (min 69). Sursa: Digisport1

Seria de meciuri fără victorie ajunge la șapte, însă elevii lui Laurențiu Roșu au posibilitatea de a sparge gheața în deplasarea de la CS Balotești, de duminică, 26 noiembrie. Formația ilfoveană se află în zona roșie a clasamentului, locul 18, cu 17 puncte până acum, astfel că, ultima etapă a turului ar putea fi prima victorie a lui Roșu, pe banca tehnică a Mioveniului.