Victorie pentru CS Mioveni, în deplasare la Chindia Târgoviște. Balint marchează de două ori de la 11 metri

Sursa: Digisport 1

CS Mioveni a obținut vineri, prima victorie în deplasare de la debutul acestui sezon competițional, pe terenul celor de la Chindia Târgoviște. Galben-verzii s-au impus cu 2 – 0, ambele goluri fiind marcate de Valentin Balint, de la 11 metri, în minutele 18 și 65. Elevii lui Iordan Eftimie au plecat nu numai cu 3 puncte, dar și fără gol primit. Cu câteva minute înainte de finalul partidei, Chindia a beneficiat și ea de o lovitură de la punctul cu var, însă Sima a apărat execuția lui Florea. Alături de formația noastră au fost prezenți la meci și cei din galeria Mioveni Maniaks.

Chindia Târgoviște: Aioani – Martac, Vătavu (C. Dinu 46′), Dudea, Dumitraşcu – Andr. Lungu (Cr. Neguţ 46′), D. Novac – Mihaiu, L. Mihai, Cherchez (cpt.)(Crinel Stoica 71′) – D. Florea
Rezerve neutilizate: Ius. Popescu – Gîşa, Alin Manea, Bg. Vasile
Antrenor: Viorel Moldovan

CS Mioveni: Val. Sima – Kilyen, Celea, Burnea, Ct. Alexe – R. Lazăr, Mîrzeanu – Coşereanu (Rădescu 70′), C. Năstăsie, Ayza (cpt.)(Al. Neagu 84′) – Val. Balint (Al. Popescu 90’+1)
Rezerve: Fl. Croitoru – Traşcu, Rob. Gherghe, Arsenică, Al. Popescu
Antrenor: Iordan Eftimie