CS Mioveni, eşec pe teren propriu

chindiaCS Mioveni a pierdut meciul jucat pe teren propriu contra celor de la Chindia. Echilibrul în meci a ţinut până la gafa comisă de portarul Sima. Acesta a scăpat o minge în faţă şi oaspeţii au deschis scorul prin Martac. Până la pauză argeşenii au rămas în 10 după eliminarea lui Rădescu. Actul secund a început cum nu se poate mai prost pentru argeşeni. Cherchez a transformat o lovitură de la 11 metri şi oaspeţii aveau 2-0. Echipa lui Opriţa a revenit în meci după golul din minutul 63 semnat de Măzărache, ba chiar au sperat că pot restabili egalitatea. Numai că finalul jocului a fost cu totul altul. Oaspeţii au mai marcat de două ori prin Neicuţescu şi Florea şi au bifat o victorie cu scorul de 4-1.