Marius Stoica a mai bifat o victorie cu CS Mioveni. Nilă – dublu marcator

fc-caransebes-cs-mioveni-7.11.2015

Sursa foto-text: 7 Zile Caransebeș

Nou-venit pe banca tehnică a CS Mioveni, Marius Stoica a mai înregistrat un succes, galben-verzii obținând o victorie cu 3 – 0 în deplasare la FC Caransebeș 1913, scorul la pauză fiind 1 – 0.

Meciul a debutat cu ocazii notabile de ambele părți prin șuturile lui Biceanu, dar și a lui F. Pisano, în minutul 3, respectiv 7. Cinci minute mai târziu, după o lovitură liberă executată de Florescu, Nilă a trecut pe lângă șansa de a înscrie. În minutul 19, scorul a fost deschis de către Nilă, după ce, atacantul galben-verde a profitat de o neînțelegere a portarului gugulan, Negrilă cu unul dintre coechipieri săi, CS Mioveni trecând în avantaj, scor 1 – 0.

În minutul 30, gazdele au avut șansa de a egala, însă Flaviu Croitoru a apărat un șut trimis de Roman. Florescu, cel care a marcat pentru prima dată în partida de săptămâna trecută, cu FCM Baia Mare, a trecut pe lângă șansa de a marca, după ce a executat o lovitură de la 25 de metri, milimetric pe lângă poartă. Până la finele primei reprize, ambele echipe au mai avut ocazii notabile, însă scorul a rămas doar 1 – 0 pentru CS Mioveni.

La doar patru minute de la începutul celei de-a doua reprize, în minutul 49, același Nilă a înscris golul de 2 – 0, după o lovitură de la colțul terenului executată de Florescu.

Același Florescu a executat o lovitură de corner, în minutul 77, Bogdan Stoica fiind cel care a marcat cu capul și a stabilit scorul final de 3 – 0.

FC Caransebeş 1913: Negrilă, F. Pisano, Stelitano, Răducu, Suciu, Bogdanovici, Lupu (min. 57, Săulescu), Cârstoiu (86, Bona), Roman (71, Suru), Livan, C. Stoica; rezerve: Birăescu, Boldea, La Vecchia, Stoichiţoiu.

Antrenor: Giovanni Pisano.

CS Mioveni: Croitoru, Torişte (80, Tirică), Ali Tolmbaye, B. Stoica, E. Stoica, Mârzeanu, Biceanu, Mazilu (75, Popa), Florescu, Nilă (71, Vintilă), Ayza; rezerve: Sima, Negoiţă, Neacşu, Năstăsie.

Antrenor: Marius Stoica.

CS Mioveni obține astfel trei puncte din întâlnirea cu FC Caransebeș, acumulând 18 puncte și clasându-se pe poziția a șaptea. Următoarea partidă pe care galben-verzii o vor avea de disputat, va fi cea de miercuri, 11 noiembrie, începând cu ora 11:00. CS Mioveni va întâlni, pe teren propriu, formația CS Metalul Reșița, echipă aflată aproape de desființare ce se află, în prezent pe ultima poziție din clasament.