Victorie în primul amical al CS Mioveni, cu Claudiu Niculescu pe banca tehnică

amical-cs-mioveni-as-valea-ursului (2)Galben verzii, aflați la primul meci amical cu Claudiu Niculescu pe banca tehnică, au reușit să câștige cu scorul de 3 – 1 (1 – 1), echipa AS Valea Ursului, meciul fiind disputat, astăzi la Ștefănești. Cu ocazia acestei înfruntări, noul tehnician al CS Mioveni, Claudiu Niculescu și-a făcut o imagine mai amănunțită asupra jucătorilor tineri din lot.

Prima reușită a partidei i-a aparținut jucătorului CS Mioveni, Nilă, în minutul 29, însă egalitatea a fost restabilită de AS Valea Ursului după golul lui Neagu, din minutul 36, iar scorul a rămas egal până la încheierea primei reprize.

Cel de-al doilea gol al galben-verzilor a veni în minutul 57, prin reușita lui Roberto Ayza, iar scorul a fost stabilit la 3 – 1 în minutul 77, prin golul lui Alin Popa.

Sâmbăta viitoare, CS Mioveni va întâlni echipa antrenată de Adrian Neaga, Urban Titu.