Deși a făcut un meci senzațional, CS Mioveni a scăpat victoria printre degete, în deplasare la Mediaș

cs-mioveni-chindia-targoviste-4-09-2015 (13)Deși a avut mari șanse să se întoarcă cu o victorie de la meciul din deplasare, de la Gaz Metan Mediaș, CS Mioveni nu a reușit să se întoarcă decât cu un singur punct. Partida s-a terminat cu scorul de 3 – 3 (la pauză 2 – 2), asta după ce, CS Mioveni a condus cu 3 – 2 până în minutul 90 + 1, când au fost egalați, galben-verzii irosind și o lovitură de la 11 metri, în ultima fază a meciului, în minutul 90 + 3.

CS Mioveni a fost condusă încă din minutul 5, după ce Ciprian Petre (Gaz Metan) a șutat puternic de la 18 metri de poartă. La cinci minute după această fază, în minutul 10, Năstăsie reia cu capul în poarta medieșenilor și restabilește egalitatea.

Nici două minute nu au trecut de la egalarea lui Năstăsie că, în minutul 12, același Ciprian Petre a înscris golul ce i-a readus pe medieșeni în avantaj, scor 2 – 1. În minutul 24, Năstăsie reușește un gol senzațional din foarfecă, după un corner iar scorul la Mediaș revine la egal și rămâne neschimbat până la finalul primei reprize, 2 – 2.

În minutul 52, arbitrul dictează 11 metri pentru CS Mioveni, iar Cosmin Năstăsie înscrie golul de hat-trick, ducând echipa sa în avantaj, 3 – 2. Deși CS Mioveni părea victorioasă la Mediaș, în minutul 90 + 1, arbitrul dictează o altă lovitură de la 11 metri, de data aceasta pentru Gaz Metan, iar Llullaku marchează golul egalizator, 3 – 3.

CS Mioveni a avut o șansă uriașă de a pleca de la Mediaș cu o victorie, după ce, arbitrul craiovean Viorel Nicușor Flueran a dictat cel de-al treilea penalti în minutul 90 + 3, pe care mijlocașul galben-verde, Honciu l-a ratat.

CS Mioveni: Oct.. Popescu – Torişte, Calvin, Cip. Negoiţă, Ct. Stan – Al. Răuţă (cpt.), Gălan, Honciu – Tirică, Năstăsie, Ayza
Rezerve:  Fl. Croitoru – Ed. Florescu, Nilă, Mîrzeanu, Buhăescu, D. Iancu, Bg. Stoica
Antrenor: Claudiu Niculescu

Gaz Metan: Greab – Stancu, Muth, Vişa, Buzean (cpt.) – Elton, Băjenaru – Cip. Petre, Ignat, Figliomeni – Llullaku
Rezerve: Botoşer – Abrudan, R. Roberto, Olaru, Bic, Al. Munteanu, Buziuc
Antrenor: Ion Balaur

CS Mioveni acumulează, până în prezent, 10 puncte și se clasează pe poziția a patra, deși, dacă ar fi obținut victoria în acest meci, ar fi urcat până pe poziția secundă.