CS Mioveni, victorie în deplasare la Satu Mare. Meci excelent pentru Honciu

cs-mioveni-olimpia-satu-mare-28-09CS Mioveni a disputat sâmbătă, 18 aprilie, partida din deplasare la Olimpia Satu Mare, acolo unde, galben-verzii au învins cu scorul de 4 – 2.

Partida a început în forță, galben-verzii reușind să marcheze, încă din minutul 13, după reușita lui Răuță, însă golul egalizator a venit după cinci minute mai târziu, prin Sălăgeanu. La pauză, tabela de marcaj indica scorul de 1 – 1.

Prima parte a celei de-a doua reprize s-a desfășurat cu puține ocazii de gol, însă, după minutul 77, CS Mioveni a intrat într-un ritm benefic. În minutul 77, Honciu, introdus pe teren în a doua repriză, a marcat cel de-al doilea gol al galben-verzilor, urmând ca, în minutul 86, Năstăsie să mărească avantajul de pe tabelă, printr-o serie de driblinguri spectaculoase în careul advers.

Deși scorul partidei părea stabilit, în minutul 90, gazdele reușesc un gol, prin Cadar, reducând din dezavantajul creat.

CS Mioveni conducea cu scorul de 3 – 2, însă nimic nu l-a oprit pe Honciu să marcheze cel de-al patrulea gol al galben-verzilor și cel de-al doilea gol al său în această partidă, scorul final al meciului fiind 4 – 2 pentru CS Mioveni.