CS Mioveni, victorie în amicalul cu Urban Titu

Fotografie cu rol de prezentare.

Formația antrenată de Claudiu Niculescu s-a impus sâmbătă, 16 august, într-un meci amical, în fața echipei conduse de Rică Neaga, Urban Titu, formație ce evoluează în Liga a III-a. Acesta este primul meci amical pe care CS Mioveni l-a disputat după revenirea din cantonament de la Cheile Grădiștei.

Singurul gol al partidei i-a aparținut mijlocașului Victor Mazilu, care a înscris printr-o lovitură de la 11 metri, în minutul 30, scor la pauză 0 – 1.

Chiar dacă CS Mioveni a mai avut ocazia de a marca și în a doua repriză, scorul final a rămas neschimbat după reușita lui Mazilu, scor final 0 – 1.

Este necesar să precizăm că încă de la venirea lui Claudiu Niculescu, CS Mioveni nu a pierdut nicio partidă.