CS Mioveni – Metalul Reșița LIVE TEXT

cs-mioveni-metalul-resitaCS Mioveni 0

Metalul Reșița 0

CS Mioveni dispută astăzi cel de-al doilea meci acasă, în compania celor de la Metalul Reșița, meci ce contează pentru Etapa a III-a.

• Minutul 90 + 3: Se fluieră finalul partidei. CS Mioveni – Metalul Reșița, scor 0 – 0.
  • Minutul 90 + 2: Cartonaș galben pentru reșițeni, Ciobanu.
  • Minutul 90 + 1: Ocazie incredibilă. Ayza șutează direct în brațele portarului Zimmermann.
  • Minutul 90: Arbitrul de rezervă arată 3 minute de prelungiri.
  • Minutul 88: Ayza primește cartonaș galben pentru protest, iar portarul reșițenilor, Zimmermann primește și el cartonaș galben pentru tragere de timp.
  • Minutul 79: Ultima schimbare și pentru CS Mioveni. Iese Alin Popa și intră Mazilu.
  • Minutul 77: Ultima schimbare pentru Reșița. Iese Neagoe, intră Breșneni.
  • Minutul 72: Noul intrat al reșițenilor, Roman șutează din careu spre poarta apărată de Popescu, însă mingea iese în aut de poartă.
  • Minutul 69: Dublă schimbare pentru CS Mioveni. Iese Năstăsie și intră Dragalina. Iese și Biceanu și intră pe teren, Bălan.
  • Minutul 68: Schimbare la Metalul Reșița. Iese Manole și intră Roman.
  • Minutul 63: O ocazie ratată pentru CS Mioveni de Năstăsie, care se afla la doar doi metri de portarul Zimmermann. Corner CS Mioveni.
  • Minutul 55: Cartonaș galben, Negoiță (CS Mioveni).
  • Minutul 54: Din nou, Năstăsie, față în față cu portarul, după ce galben verzii încep să dezvolte un atac accentuat, mingea iese în corner.
  • Minutul 52: Năstăsie șutează din întoarcere, de la scurtă distanță de poartă, însă Zimmermann este pe fază și respinge în corner.
  • Minutul 47: Ocazie pentru Metalul Reșița, după o lovitură liberă executată de Neagoe.
  • Minutul 45 + 1: Se fluieră finalul primei reprize. Scor la pauză 0 – 0.
  • Minutul 44: Cartonaș galben pentru Neagoe (Metalul Reșița).
  • Minutul 18: Prima schimbare a meciului. Claudiu Ionescu (Metalul Reșița) iese accidentat. Intră Voinea.
  • Minutul 6: O primă ocazie pentru CS Mioveni s-a petrecut în minutul 6, când un jucător al galben-verzilor a șutat spre poarta apărată de ZImmermann, însă un fundaș de la Metalul Reșița a scos cu capul de pe linia porții.

Echipele de start:

CS Mioveni: Popescu, Negoiță, Calvin, Rada, Edi Stoica, Mârzeanu, Biceanu, Gălan, Alin Popa, Ayza, Năstăsie.

Antrenor: Claudiu Niculescu

Metalul Reșița: Zimmermann, R. Cristian, Ciobanu, I. Popescu, Anițoiu, Enescu, A. Neagoe, Feher, Buhăescu, L. Manole, Cl. Ionescu.

Antrenor: Daniel Oprița