Revenire spectaculoasă a Mioveniului, după ce a fost condusă la pauză cu două goluri

cs-mioveni-metalul-resita-29.04.2017 (2)CS Mioveni a întâlnit vineri, în etapa a XXXIII-a, pe teren propriu, formația din subsolul clasamentului, Academica Clinceni, formație pe care a învins-o cu scorul de 3 – 2, după ce la pauză, ilfovenii au condus cu 2 – 0, prin golurile lui Hristu Chiacu, din minutele 14 și 31.

Imediat după pauză, galben-verzii au marcat primul gol prin Eduard Florescu, în minutul 48, după o eroare în defensiva Clinceniului. Egalarea s-a produs în minutul 78, când, după o lovitură liberă executată de Eduard Florescu, Ionuț Stoica a preluat cu capul direct în plasa portarului Matache.

În minutul 85, Andrei Nilă a marcat golul victoriei după ce a împins mingea în poartă, din 3 metri, după o eroare din defensivă.

După această victorie, CS Mioveni trece pe locul 3, locul ce duce la barajul de promovare în Liga I.