Dacia Mioveni a pierdut primul meci din Liga Florilor

Formaţia Dacia Mioveni a pierdut astăzi primul meci jucat în Liga Florilor. Argeşencele au jucat la Ploieşti împotriva Formaţiei Măgura Cisnădie. Disputa a fost echilibrată, chiar dacă oaspetele au început meciul cu un avantaj de cinci goluri după primele cinci minute. Cu toate acestea argeșencele au avut puterea să revină în meci și au reușit să conducă la finalul primelor 30 de minute, scor 10-9. Echipa din Cisnădie a revenit şi a reușit să se impună cu scorul de 26-21, dar la capătul unui meci echilibrat şi după un joc foarte solid prestat de argeșence.