CS Mioveni începe anul cu stângul. Galben-verzii au pierdut acasă cu Viitorul Târgu Jiu

cs-mioveni-viitorul-targu-jiu-22-02-2020Începutul de an nu a fost unul bun pentru elevii lui Marius Stoica. CS Mioveni a pierdut partida din etapa a XXII-a, împotriva celor de la Viitorul Târgu Jiu, partidă desfășurată pe Stadionul Orășenesc din Mioveni. Oaspeții au trecut cu scorul de 0 – 2 (0 – 1 la pauză), ambele goluri venind după greșeli în defensiva gazdelor. Pentru oaspeți au marcat, Bădăuță (min 21) și Paraschiv (min 52).  Pe parcursul meciului, CS Mioveni și-a făcut mai multe ocazii, însă au arătat lipsă de concentrare în fața porții și nu au reușit să marcheze. Oaspeții au jucat în zece oameni, pentru câteva minute, la finalul meciului, după ce, în minutul 88, centralul a acordat al doilea cartonaș galben lui Băican. Partida s-a terminat, însă cu eșecul galben-verzilor, urmând ca, în etapa XXIII, CS Mioveni să dispute în deplasare, derby-ul județului, cu FC Argeș.

După înfrângerea de sâmbătă, CS Mioveni rămâne pe poziția a doua, în clasamentul Ligii a II-a, cu 37 de puncte, la doar 2 puncte distanță de Rapid, formație ce va juca meciul pentru etapa a XXII-a, marți, pe teren propriu cu Turris Turnu Măgurele.

Iată echipele folosite de cei doi antrenori:

CS Mioveni: F. Croitoru – Rob. Ghiţă, M. Şerban, R. Costin, Ct. Alexe, Beţa, Coşereanu (cpt.), Hergheligiu, Rădescu, Val. Balint, Hreniuc
Rezerve: Sima – Albăstroiu, Ed. Stoica, Anghelina, Măzărache, Işfan, Traşcu
Antrenor: Marius Stoica

Viitorul Târgu Jiu: Rob. Bodea – Ciul, Al. Băican, Oros (cpt.), Andr. Dragu, Gîrbiţă, Cioiu, Negrean, Buia, Bădăuţă, D. Paraschiv
Rezerve: Moga – Yabre, Seb. Chelaru, Chiorean, Băciuţ, Mitrică, Vl. Rusu
Antrenor: Cristian Lupuţ