Victorie cu şansă pentru CS Mioveni

11La capătul unei partide echilibrate, CS Mioveni a trecut la limită de ASU Politehnica Timişoara. Unicul gol al meciului a venit de la Herghelegiu în minutul 26 al disputei. Oaspeţii au început mai bine şi au pus presiune pe poarta apărată de Croitoru, dar, de data aceasta, echipa din Mioveni a fost ocrotită de şansă. Timişorenii luau cu asalt poarta argeşenilor, în timp ce Opriţa făcea curse pe margine mai ceva ca jucătorii săi. În minutul 26 a venit golul izbăvirii. Şutul lui Herghelegiu a fost deviat de un fundaş şi mingea s-a oprit în plasă. Actul secund a adus un joc controlat de oaspeţi, dar elevii lui Opriţa au fost ocrotiţi de şansă. Ursu a trimis mingea în bară din lovitura de la 11 metri şi Mioveniul s-a impus într-un final cu scorul de 1-0.