Mioveniul, victorie scăpată la ultima fază a meciului cu Sportul Snagov

cs-mioveni-sportul-snagov-11-11-2017Meciul de sâmbătă, dintre CS Mioveni și Sportul Snagov s-a terminat la egalitate, 2 – 2, astfel că, galben-verzii ajung la cea de-a șasea partidă la rând fără victorie.

Cel care a deschis scorul în meci a fost Roberto Ayza, în ultimul minut al primei reprize, pentru ca Sportul Snagov să egaleze prin Șerban, la doar trei minute de la debutul celei de-a doua reprize. Oaspeții au intrat în avantaj, în minutul 53, prin golul lui Borțoneanu, iar egalarea a adus-o veteranul Cosmin Năstăsie, târziu în meci, în minutul 81.

CS Mioveni putea obține toate cele trei puncte, la ultima fază a meciului. În minutul 90+3, centralul Cristian Codrea a semnalizat lovitură de la 11 metri pentru Mioveni, după ce Eduard Florescu a fost faultat în careu. Daniel Ene a executat lovitura de pedeapsă, însă a șutat slab la colțul dreapta jos, iar portarul Fila a fost pe fază și respins mingea.

Așadar, CS Mioveni ajunge la cel de-al șaselea meci fără victorie și pare să nu poate să iasă din această pasă proastă. Galben-verzii vor avea din nou partidă extrem de grea, de data această, în compania liderului Ligii a II-a, AFC Hermannstadt. Meciul se va juca la Mioveni, pe 20 noiembrie, de la ora 18:00.

După plecarea lui Gheorghe Mihali de pe banca tehnică a Mioveniului, conducerea clubului a discutat cu Eugen Neagoe, însă părțile nu au ajuns la o înțelegere, astfel că, pentru moment, antrenorul principal al Mioveniului va fi Mihai Olteanu.