CS Mioveni, victorie la scor de neprezentare pe terenul Rapidului

A fost nevoie de numai 70 de minute cu Pelici pe bancă pentru ca CS Mioveni să marcheze trei goluri, adică la fel de multe ca în toate cele opt etape cu Niculescu pe bancă. La doar ceva mai mult de 24 de ore de la numirea în funcţia de principal, Alexandru Pelici a făcut ca Mioveniul să joace un fotbal care părea imposibil cu vechea conducere. Işfan, rezervă de lux cu Niculescu a deschis scorul în minutul 22. Argeşenii au jucat cu mult mai bine după pauză, iar Gautti a dus scorul la 2-0. Negruţ a marcat din lovitură de la 11 metri şi argeşenii au învins cu scorul de 3-0 pe terenul Rapidului.