CS Mioveni s-a impus la Turnu Severin

mioveniCS Mioveni a ajuns la a doua victorie în deplasare din acest start de sezon, asta după ce echipa pregătită de Marius Stoica a trecut cu 1-0 de cei de la Viitorul Pandurii, într-un meci care a avut loc la Turnu Severin. Argeşenii au controlat partida şi au avut marile ocazii de gol. Raul Costin putea deschide scorul încă din minutul 37, numai că şutul acestuia de la 16 metri s-a dus în bara porţii gazdelor. La patru minute de la reluare a venit şi golul care a adus toate punctele argeşenilor. Balint a reuşit să marcheze şi CS Mioveni a obţinut toate punctele. Astfel, Mioveniul va fi în faţa celor de la FC Argeş la ora disputării meciului direct dintre cele două echipe.