CS Mioveni pierde în ultima partidă din 2020

CS Mioveni a disputat duminică, 6 decembrie ultima partidă din anul 2020, pe teren propriu în compania celor de la Viitorul Pandurii Târgu Jiu. Galben-verzii au pierdut cu scorul de 1 – 2, după ce au deschis scorul în minutul 3 și termină anul pe locul 12, cu doar 18 puncte în 14 meciuri.

Bogdan Rusu a marcat unicul gol al gazdelor în minutul 3, însă egalarea a venit în minutul 34, prin Andrei Dragu. Oaspeții au trecut în avantaj în minutul 53, prin reușita lui Marius Cioiu, iar elevii lui Alexandru Pelici nu au mai arătat nimic pe teren, drept dovadă, oaspeții au plecat acasă cu trei puncte.

Înainte de această partidă, CS Mioveni obținuse trei puncte la masa verde, după ce nu au putut face deplasarea la Timișoara din cauza a trei cazuri de Covid-19.

Următoarea partidă pe care CS Mioveni o va disputa este programată pentru luna februarie a anului 2021, în deplasare la CSM Slatina.

Iată formațiile folosite de cei doi antrenori:

CS Mioveni: Ius. Popescu – Oancea, Garutti, Burnea (cpt.), Mar – Sz. Vereș, Velbrum (Sg. Negruț 78′) – Ișfan, Massaro (Laur. Marinescu 46′), Coșereanu (Rădescu 69′) – Bg. Rusu
Rezerve neutilizate: Bg. Preda – Trașcu, Gherghe, Andr. Cozma, Seb. Ivan, C-tin. Șerban
Antrenor: Alexandru Pelici

Viitorul Pandurii: D. Rusu – Chelariu (Ciul 85′), Lixandru, Oros (cpt.), Copaci – Chiorean, Prejmerean (Al. Băican 78′), Șerbănescu (Vl. Costea 85′), Andr. Dragu (Gîrbiță 78′) – D. Paraschiv (Bădăuță 41′), Cioiu
Rezerve neutilizate: Rob. Bodea – Buia, Ludușan, Al. Enache
Antrenor: Flavius Stoican