CS Mioveni a pierdut la Călăraşi

CS Mioveni a pierdut meciul jucat pe terenul celor de la Dunărea Călăraşi. Disputa dintre cele două echipe a fost adjudecată de Dunărea cu scorul de 1-0, graţie unui gol reuşit de Valentin Alexandru în minutul 53 al meciului. Argeşenii au avut parte de o primă repriză în care au avut mai multe şanse importante de a marca, dar Garutti şi Massaro au irosit două ocazii bune de a înscrie. Din păcate, lucrurile au stat cu totul altfel în repriza a doua, atunci când a venit şi golul reuşit de Valentin Alexandru. Argeşenii au rămas şi cu un om în minus în minutul 73, asta după ce Iacob a fost eliminat după ce a încasat două cartonaşe galbene.