Mioveniul – egal cu Metaloglobus, după ce a condus de două ori

cs-mioveni-metaloglobus-bucuresti-6-09-2019CS Mioveni a deschis vineri seara, etapa cu numărul 6 a Ligii a II-a, joc disputat cu Metaloglobus Bucureşti, pe Stadionul Orăşenesc din Mioveni. Trupa lui Marius Stoica a înregistrat doar un egal, scor 2 – 2, asta după ce galben-verzii au condus de două ori.

Prima reuşită a meciului a venit în minutul 34, marcator fiind Valentin Balint, însă oaspeții au revenit după numai 3 minute prin golul lui Andrei Lungu, cel care a stabilit scorul la pauză 1 – 1.

Imediat după pauză, în minutul 49, Raul Costin a marcat, iar Mioveniul a trecut în avantaj, 2 – 1, pentru ca în minutul 73, Ovidiu Herea să marcheze din penalty şi să închidă scorul final la 2 – 2.

CS Mioveni adună 14 puncte, în şase partide scurse, fără nicio înfrângere. Galben-verzii urmează să joace duminică, 15 septembrie, în Liga a II-a, pe terenul celor de la UTA Arad, echipă ce ocupă locul 3 în clasament, la doar două puncte de Mioveni.

Înainte de acest meci, trupa lui Marius Stoica va juca marți, 10 septembrie, de la ora 16:30, pe terenul celor de la Flacăra Moreni, în cadrul turului 4 al Cupei României.