Mioveniul câştigă pe teren advers cu CS Baloteşti şi sparge seria jocurilor fără victorie

cs-mioveni-afc-hermannstadt-20-11-2017 (4)Disputat la Complexul Național al FRF de la Buftea, meciul dintre CS Baloteşti şi CS Mioveni s-a terminat în favoarea noastră, scor 3 – 0, astfel că galben-verzii întrerup seria de şapte meciuri fără victorie.

Scorul partidei a fost deschis foarte repede, în minutul 10, Cosmin Năstăsie reuşind cel de-al zecelea gol al său , în acest sezon, amenințând, din nou prima poziție a topului golgheterilor.

Mioveniul a majorat diferența în meci, în minutul 54, prin George Pirtea, iar Costinel Gugu a înschis tabela în minutul 83.

A fost ultimul meci din turul de campionat pentru CS Mioveni, însă galben-verzii au o partidă foarte dificilă ce contează pentru optimile Cupei României. Miercuri, 29 noiembrie, prima divizionară, Gaz Metan Mediaş vine la Mioveni pentru a se confrunta cu băieții lui Laurențiu Roşu.

Partida se va disputa de la ora 17:30 şi va fi transmis în direct de DigiSport 1.