Încă o victorie pentru CS Mioveni, într-un amical cu Urban Titu

am-mioveni-titu (6)CS Mioveni a disputat sâmbătă un nou meci de verificare împotriva celor de la Urban Titu, echipă antrenată de Adrian Neaga, scorul final fiind în favoarea galben verzilor, 2 – 1 (0 – 1).

CS Mioveni, sub comanda lui Claudiu Niculescu, a avut o primă repriză slabă, fiind condusă la pauză cu scorul de 1 – 0. Cea de-a doua repriză, însă, i-a găsit pe galben-verzi mai determinați, aceștia reușind să egaleze prin reușita lui Mihai Vintilă, în minutul 68.

Victoria în meciul cu Urban Titu a fost adusă la finalul jocului, în minutul 90, când Ionuț Rada a executat o lovitură liberă exact în vinclul porții apărate de portarul de la Urban TItu.

Următorul meci al CS Mioveni este programat pe data de 28 iulie, atunci, galben-verzi se vor întâlni tot pe stadionul de la Ștefănești, cu formația FCM Târgoviște, pentru ca mai apoi, să plece în cantonament la Cheile Grădiștei.