CS Mioveni a remizat în primul meci pe teren propriu, din acest an

cs-mioveni-asu-poli-timisoara-19-03-2018 (1)CS Mioveni a întâlnit luni, 19 martie, formația ASU Politehnica Timișoara cu care a remizat, scor 1 – 1, după ce galben-verzii au condus la pauză.

Primul gol al partidei a aparținut gazdelor, care au marcat prin Cosmin Năstăsie, în minutul 38, din lovitură de la 11 metri și deși au mai avut ocazii clare, galben-verzii nu au reușit să mai înscrie în poarta timișorenilor.

Golul egalizator a venit târziu în meci, în minutul 82, când Plămadă a șutat de la 14 metri la colțul scurt și l-a învins pe Flavius Croitoru, stabilind scorul final, 1 – 1.

Cu 31 de puncte, CS Mioveni este acum pe locul 8 și va merge sâmbătă, 24 martie, în deplasare la Știința Miroslava, formație aflată în zona retrogradării.