CS Mioveni a încheiat sezonul cu o victorie pe teren propriu

cs-mioveni-cs-balotesti-2-iunie-2018 (2)

Calendar Liga a II-a, sezonul 2017 – 2018

Sâmbătă, 2 iunie s-a desfășurat ultima etapă a sezonului competițional 20017 – 2018 al Ligii a II-a.

CS Mioveni a avut parte de meci pe teren propriu, contra formației CS Balotești, pe care a învins-o cu 3 – 1, după ce la pauză, scorul a fost egal, 0 – 0.

Prima reușită a meciului a venit în minutul 60 și a aparținut lui Valentin Balint, care a tras de la 15 metri în poarta apărată de Iordan.

Roberto Ayza a mărit avantajul pentru CS Mioveni, înscriind în minutul 75, pentru ca, un minut mai târziu, primul marcator, Valentin Balint să își treacă în cont, cea de-a doua reușită a meciului, scorul devenind 3 – 0 pentru echipa noastră.

Oaspeții au marcat și ei în minutul 79, prin Petre Ioniță, stabilind scorul final 3 – 1.

CS Mioveni: Fl. Croitoru – Tirică, Fl. Ilie, Rob. Gherghe, Ed. Stoica – R. Lazăr, Al. Neagu – Rădescu (Comănescu 69′), Ayza (cpt.), Mih. Vintilă (Val. Balint 46′) – C. Năstăsie (Seb. Ivan 81′)
Rezerve neutilizate: Val. Sima – Ct. Alexe, Traşcu, Andr. Neagoe
Antrenor: Iordan Eftimie

CS Baloteşti: Iordan – C-tin Dedu (Al. Gheorghe 68′), Flămânzeanu (cpt.), Marciuc, N. Filip – Al. Ionescu (Bolozan 52′), M. Neagu, A. Pătraşcu, F. Paraschiv (P. Ioniţă 70′), C. Mihai – Eug. Nica
Rezerve neutilizate: Fulga – Ant. Grigore, M. Ciobanu, Al. Ion
Antrenor: Elim Stanca

CS Mioveni termină astfel sezonul pe locul 9, cu 52 de puncte, în 38 de partide. Galben-verzii au marcat 54 de goluri și au primit 46, în 14 victorii, 10 egaluri și 14 înfrângeri.

Cel mai bun marcator al CS Mioveni este veteranul Cosmin Năstăsie, care a marcat 13 goluri, urmat de Ionuț Rădescu, cu 8 goluri și Roberto Ayza, cu 5 reușite.